Üst Yönetim

Üst Yönetim

Ajay Kumar Singh - Genel Müdür

Ajay Kumar Singh Ajay Kumar Singh, terminaller, gemicilik ve okyanus taşımacılığı endüstrisinde 28 yılı aşkın deneyime sahip, kar ve zarar yöneti̇mi̇ sorumluluğu olan ve iş geliştirme, pazarlama ve proje yönetimi alanlarında çeşitli deneyimleri bulunan Sertifikalı Liman Yöneticisi ve Sertifikalı Kurumsal Direktördür. Yönetim deneyimi, süreç anlayışı ve iş gerçeklerine genel bir bakışın eşsiz bir karışımına sahiptir. Gerçek çözüm ihtiyacına yönelik bir gözle birlikte sistem tasarımı üzerinde bir kavrayışı vardır.

Geçtiğimiz 20 yıl boyunca, yönetim sorumlulukları küçük bölgelerden genel merkeze kadar her seviyeye uzanmıştır. Afrika, İngiltere, Körfez, Hindistan ve Kuzey Amerika gibi ülkelerde çalışarak geniş bir kültürler arası deneyim kazanmıştır. MIP'ye katılmadan önce DP World Sokhna'da CEO olarak görev yapan Singh, Kuzey Afrika, Kızıldeniz ve Mısır İşletmeleri için bir ekosistem oluşturmuş, öncesinde ise DP World Nhava Sheva ve DP Intermodal'da CEO ve İcra Direktörü olarak görev yapmıştır. DP World'e katılmadan önce Singh, Halifax Kanada'daki Halterm Konteyner Terminali'nin (Macquarie Infrastructure'a ait bir Terminal) Ticaretten Sorumlu Genel Müdürüydü. Singh, APM Terminal Pipavav işinin çevrilmesinde ve daha sonra Bombay Borsası'nda listelenmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.

Ajay Kumar Singh, verimlilik artışları ve atıkları ortadan kaldırma yoluyla iş sonuçlarını iyileştirme konusunda başarılı bir geçmişe sahip, son derece başarılı bir yöneticidir. Bu, şirket içi performans faktörlerinin müşteri hizmet seviyesiyle eşleştirilmesi yoluyla gerçekleştirilmiştir. Londra İşletme Okulu'ndan Uluslararası Ticaret alanında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı derecesine sahip olan Ajay Kumar Singh, daha sonra Nakliye ve İhracat Yönetimi alanında yüksek lisans diploması almıştır.

İşbirliği için Birleşmeye ve değişimi hızlandırmaya yürekten inanmaktadır.

Javier Lozano - Chief Financial Officer

Javier Lozano MIP ekibine CFO olarak katılan Meksika asıllı Javier Lozano, Monterrey Institute of Technology'den Elektronik Sistemler ve Bilgisayar Bilimleri lisans derecesi ile mezun olmuştur. Javier; finans, inşaat, hızlı tüketim ürünleri ve liman endüstrisi gibi pek çok farklı alanda tecrübeye kazanmıştır. Amerika ve Asya'daki farklı coğrafyalarda küresel şirketlerde geliştirdiği 25 yıllık yönetim deneyimini beraberinde getirmiştir.
Javier, MIP'de iş dönüşümü yönetimindeki fonksiyonel deneyimi ile, tüm işletme genelinde değişiklik yönetimine ve yüksek karmaşıklığa odaklanmaktadır. Ticari finansman iş ortağı olarak kendini geliştirmiş, ciro büyümesi ve maliyet azaltma inisiyatifleri sunmuştur. Pazarlama ve operasyon finansmanı, risk yönetimi, stratejik iş planlaması, iş geliştirme, proje yönetimi konularında deneyime ve köklerini hızla tespit eden ve etkili çözümler geliştiren mükemmel problem çözme becerilerine sahiptir.

Bee Teng TAN – Operasyon Direktörü

Bee Teng TANBee Teng Tan kariyerine PSA Singapur Terminali'nde Vardiya Operasyonları Yöneticisi olarak başladı. Son 15 yılda Ruanda ve Hindistan da dahil olmak üzere farklı ülkelerde çeşitli lojistik projelerinde çalıştı. MIP'ye katılmadan önce dönüşüm ve veri alanında bölge liderliği yaptı. İş süreçlerinde verimliliği artırmak için veri ve teknoloji entegrasyonunu önemseyen Bee Teng Tan, optimum sonuçlar elde etmek için ekip çalışmasına güçlü bir şekilde inanmaktadır.


Nuri Peker - Kurumsal & İnsan Kaynakları ve Kamu İlişkileri Grup Müdürü

Nuri Peker Biyografi Eklenecektir.Kerem Kavrar - Ticaret Grup Müdürü

Kerem Kavrar Denizcilik ve Lojistik sektöründe 20 yılın üzerinde tecrübeye sahip olan Kerem Kavrar, Mersin Uluslararası Limanına katılmadan önce, sektöründe öncü firmalarda yöneticilik yapmıştır. Gemi brokerliği ve kiralama, deniz yolu taşımacılığı, navlun komisyonculuğu, tedarik zinciri ve depo yönetimi gibi alanlarda tecrübeye sahiptir.
2010 yılında Mersin Uluslararası Limanı ailesine katılan Kerem Kavrar, 2010-2013 yılları arasında operasyon departmanında CFS Müdürlüğü yapmış, sonrasında 2013 yılında Ticaret departmanında 5 yıl Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütmüş ve 2018 yılından bu yana da Ticaret Grup Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Kerem Kavrar işletme anadalı pazarlama alanında lisans, lojistik yönetimi dalında da yüksek lisans derecesine sahiptir. Sektöre genç ve kalifiye iş gücü yetiştiren Çağ Üniversitesinde 2019’dan bu yana Lojistik bölümü danışma kurulu üyesidir.

Çağdaş Çetinkaya - Operasyon Grup Müdürü

Çağdaş Çetinkaya Çağdaş Çetinkaya, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olmuştur. Kariyerine Ocak 2004'te Mersin Serbest bölgesi'nde bir lojistik şirketinde başlamıştır. 2005 yılında P&O Nedlloyd'a katılmış ve Mersin yerel acentesinde Kuzey Amerika sevkiyatları koordinatörü olarak görev yapmıştır. Lojistik ve Denizcilik alanlarında çeşitli deneyimler edindikten sonra 2006 yılında özelleştirme öncesi PSA&Akfen ortak girişiminde başlamış ve Mersin Limanı'nın devralınma projesinde sorumluluklar almıştır.

Çağdaş Çetinkaya, Mersin Limanı'nın devralınmasından sonra Vardiyalı Operasyon Sorumlusu olarak göreve başlamış ve günümüze kadar Operasyon Müdürlüğü'ne bağlı çeşitli birimlerde çalışmalarını sürdürmüştür. 2019 yılından itibaren MIP'de Operasyon Grup Müdürü olarak görev yapmaktadır. 

Celalettin Ökmen - Strateji ve İş Geliştirme Grup Müdürü

Celalettin Okmen Biyografi Eklenecektir.Alper Mesut - Teknik Grup Müdürü

Alper Mesut Biyografi Eklenecektir.Özge Yılmaz Doğan - İç Denetim ve Risk Grup Müdürü

Özge Yılmaz DoğanDokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü lisans, Bilgi Üniversitesi MBA derecelerini alan Özge Yılmaz Doğan, 2000-2006 yılları arasında Muhasebe ve Finans alanında çalışmıştır. 2006 yılında PSA&Akfen ortak girişimi bünyesine katılarak Mersin Limanı'nın devralınması sürecinde çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir. MIP bünyesinde 12 yıl Muhasebe Müdürü, 3 yıl Satınalma Müdürü olarak çalıştığı sürece finans alanında süreç iyileştirme ve dijital dönüşüm projelerine de liderlik etmiştir.

PSA İç Denetim Grubu'nda Müdür pozisyonunda bir yıl süreyle çeşitli PSA terminallerinin iç denetim projelerini yürüttükten sonra, 2022 yılı başında MIP İç Denetim ve Risk Grup Müdürü olarak atanmıştır. Özge Yılmaz Doğan, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) Ruhsatı ve Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansına sahibi olup, İç Denetim Lisans (CIA) süreci devam etmektedir.

Erdem Aksoy - Proje Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü

Erdem AksoyErdem Aksoy MIP’de Proje Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü olarak görev yapmaktadır. Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi'nden mezun olup, üniversitede Yazılım Mühendisliği okurken Bilgi Teknolojileri alanında kariyer yapmaya karar vermiştir. Proje BT Grup Müdürü olarak mevcut pozisyonundan önce, MIP'de BT Grup Müdürü, BT Proje, Uyumluluk ve Yönetişim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. MIP'ye katılmadan önce Macaristan, İtalya ve Türkiye'de 20 yılı aşkın bir süre boyunca çeşitli sektörlerin önde gelen şirketlerinde bilgi teknolojileri, bilgi güvenliği ve Ar-Ge yönetimi konularında görev almıştır.
ISACA tarafından verilen CISA ve CDPSE sertifikalarına sahip olan Erdem Aksoy, aynı zamanda ISACA Ankara Şubesi'nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. BT ile ilgili çeşitli yönetim sistemleri için baş denetçi ve ISO 20000:1 BT Hizmet Yönetim Sistemi için akredite bir eğitmendir. Boş zamanlarında kamp yapmayı ve şarap tadımına katılmayı seven Erdem Aksoy, eğitimli bir şarap uzmanıdır ve Şarap Uzmanları ve Eğitimcileri Derneği üyesidir.

Necdet Aksoy - Projeler Grup Müdürü

Necdet Aksoy İTÜ İnşaat Fakültesi (Y. İnş. Mühendisi, Geoteknik) mezunudur. Planlama, risk yönetimi, ekip kurma, proje iş programı ve bütçe yönetimi, işveren / taşeron ilişki yönetimi ve raporlama konularında 40 yılı aşkın deneyime sahiptir. Dinamik ve sonuç odaklı olup Körfez Bölgesi, Kuzey Afrika ve Türkiye’de çalışmıştır. Dalgakıran, yükleme iskeleleri, doğalgaz iskeleleri, deniz dip taraması, yapı malzemeleri, konteyner terminali, tünel inşaatı, zemin mühendisliği gibi çok disiplinli işlerde, tasarım, program, bütçe ve proje yönetimi konularında tedarikçiler ve proje müdürlerinin oluşturduğu ekiplere yöneticilik yapmıştır. 2019 yılında, East Med Hub 2 Projesi için, resmi onayların tamamlanması, tasarım, ihale, inşaat işlerini yürütme ve muhtelif projelerin yönetimi için MIP ailesine katılmıştır.

Savaş Çakmak – Deniz Hizmetleri Grup Müdürü

Savaş ÇakmakDenizcilik kariyerine uzakyol güverte zabiti olarak başlayan Savaş Çakmak, ikinci kaptanlık ve uzakyol kaptanlığı görevlerine kadar yükselmiştir. Denizde geçirdiği yedi yılın ardından 2004 yılında Ulaştırma Bakanlığı'na katılmıştır. Sonraki on yıl boyunca deniz taşımacılığı, liman yönetimi, gemi denetimi ve belgelendirme konularında uzmanlaşmıştır. Uzmanlığı, 2015 yılına kadar sürdürdüğü Mersin Liman Başkanlığı görevine atanmasını sağlamıştır.

Savaş Çakmak, 2015 yılında MIP Deniz Hizmetleri Müdürü olarak görevine başlamış, kamu ilişkileri konusundaki kapsamlı deneyiminden yararlanarak Kamu İlişkileri Komitesi'nin bir üyesi olmuştur. Deniz Hizmetleri Müdürü olarak geçirdiği dokuz yılın ardından, Nisan 2024'te halen yürütmekte olduğu Deniz Hizmetleri Grup Müdürü görevine başlamıştır.

Denizcilik hizmetlerinde 27 yıllık bir kariyere sahip olan Savaş Çakmak, kariyeri boyunca 24 mesleki yeterlilik sertifikası kazanmıştır. Kendisi aynı zamanda sertifikalı IMDG Kod Eğitmeni ve Yük Taşıma Birimi Kod Eğitmeni olarak 2018 yılından bu yana MIP çalışanlarına temel IMDG Kod ve CTU Kod eğitimleri vermektedir.

Bahadır Yılmaz – BT Grup Müdürü

Bahadır YılmazEskişehir Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Bahadır Yılmaz, 2011 yılından bu yana bilgi teknolojileri alanında farklı sektörlerde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2015 yılında MIP ailesine katılan Bahadır Yılmaz, bu süreçte Bilgi Teknolojileri Grup Müdürlüğü altında birçok farklı rolde görev almış ve önemli projelerde liderlik yapmıştır. Halihazırda Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü pozisyonunda görev yapan Bahadır Yılmaz, sektördeki geniş deneyimi ve teknolojik bilgi birikimi ile MIP'in dijital yolculuğuna ve yenilikçi çözümler geliştirmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

 
Evet, beğendim.
Hayır, beğenmedim.
Herhangi bir yorumum yok.
Kurumsal broşürü inceleyin
? Yardım