MENÜ
X  
-
-
-
 
 
 

Yönetim Kurulu

MIP Yönetim Kurulu

Hamdi AKIN - Yönetim Kurulu Başkanı

İsim: Akfen Enerji Kaynakları Üretim ve Ticaret A.Ş.

Mersis No: 1997-9333-1965-2940

Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Hamdi AKIN, 1976 yılında inşaat, turizm, ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Akfen Holding'i kurmuştur. Akın, Akfen Holding'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra 2005 yılında Akfen Holding ile hissedarı ve kurucusu olduğu TAV Havalimanları Holding'in de Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlenmiştir. İş dünyasındaki dinamizmini ve gayretini birçok dernek, vakıf ve meslek odası gibi gönüllü kuruluşlarda kurucu ve yönetici olarak görev alarak sivil toplum örgütlerine de taşıyan Hamdi AKIN; Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanlığı (2000-2002), MESS – Metal Sanayiciler Sendikası Ankara Bölgesi Temsilciler Kurulu Başkanlığı (1992-2004), TÜGİAD-Türkiye Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı (1998-2000), TİSK – Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği (1995-2001), TÜSİAD – Türkiye Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilgi Toplumu & Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanlığı (2008-2009) görevlerini yürütmüştür.

Akfen Holding ile London School of Economics'in Çağdaş Türkiye Araştırmaları Kürsüsü'nün kurucularından olan Hamdi AKIN, 1999 yılında Türkiye'ye iyi yetişmiş insan kaynağı sağlamak amacıyla kurduğu Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı'nın (TİKAV) Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı ve Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfı Mütevelli Heyeti'nin Başkan Yardımcısı'dır.


David Antonius YANG - Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Boston Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamlayan David YANG, daha sonra George Washington Üniversitesi' nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen PSA Amerika, Avrupa & Akdeniz Bölge CEO'su olarak görev yapan YANG, Avrupa ve Akdeniz'de strateji ve performans hedeflerinin başarıya ulaşmasına yönelik işlerin yönetimi ve genişletilmesi konusunda tam yetkilidir. PSA International'ın Üst Yönetim Konseyi Başkanlığı'nı da yürüten YANG, şu anki pozisyonundan önce, 2008'den Ocak 2009 yılı sonuna kadar PSA Akdeniz& Ortadoğu Güney Asya CEO'su olarak görev yapmıştır. YANG, depolama, taşıma ile ticaret ve yasal uygunluk alanlarında dünya çapında sorumluluk üstlenen Küresel Lojistik'ten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı DFS (Singapur Girişimi) Grup bünyesindeki kısa süreli görevini takiben, Ocak 2008'de PSA'ya yeniden katılmıştır. PSA'ya ilk olarak 2001 yılında katılan YANG, 2001'den 2006'ya kadar, Avrupa Bölge Direktörlüğü, akabinde PSA Lojistik Başkanlığı dahil olmak üzere sayısız görevde bulunmuştur. Akfen Holding ile ortaklığın oluşturulmasındaki önemli katkıları, ortaklar sözleşmesi ve Mersin Limanı proje finansmanı için gerekli koşulların hazırlanması sürecinde önemli rol oynamıştır ve Türkiye'de kısa bir dönem CEO olarak görev yapmıştır. YANG, PSA'nın Vietnam, Pakistan, Türkiye ve Panama'da, ortaklıklarla sonuçlanan başarılı ihaleler yürüterek, 2004 yılında İş Geliştirme Grup Başkanlığı pozisyonunu üstlenmiştir. David YANG 2001 yılında PSA'ya katılmadan önce, Milano'da bulunan Singapur Ekonomi Kalkındırma Yönetimi'nde Milano Merkez Direktörü olarak 6 yıl çalışmıştır.

LIM Pek Suat - Yönetim Kurulu Üyesi

LIM Pek Suat, PSA'nın Grup Finans Direktörü (CFO) olarak görev yapmaktadır. Grup CFO'su olarak finans yönetimi, hazine ve risk yönetimi dahil grubun dünya çapındaki finans fonksiyonlarından sorumludur. Ayrıca, PSA'nın Üst Düzey Yönetim Konseyi üyesidir. LIM Pek Suat, kurumsal ve proje yönetimi muhasebesi ve yatırım ve hazine faaliyetleri alanındaki 14 yıllık tecrübesiyle 3 Eylül 2001 de PSA'ya katılmıştır. PSA'daki hizmeti süresince, muhasebe ve finans bölümlerinde çeşitli sorumluluklar üstlenmiş ve öncesinde de Güneydoğu Asya & Singapur Terminallerinde CFO olarak görev yapmıştır. PSA'dan önce, Pek Suat bilgi komünikasyonu ve biyoteknoloji yatırımları alanında uzmanlaşarak özel sermaye alanında yer almış, hazine, proje yönetim muhasebesi, işletme ve yatırım analizi dahil olmak üzere Shell Eastern Petrolum, İsviçre Birleşik Kredi Bankasında ve SG Warburg'da görev yapmıştır. LIM Pek Suat, muhasebe bölümü mezunu olup finans alanında MBA eğitimini tamamlamıştır. Yeminli Mali Müşavirler Derneği (Birleşik Krallık) üyesidir.

John Arthur PHILLIPS - Yönetim Kurulu Üyesi

Warsash Denizcilik Bölümü'nden mezun John Arthur PHILLIPS, 1. Sınıf Gemi Kaptanı Belgesi ve Yüksek Teknik Diploma'ya sahiptir. Çeşitli gemi tipleri ve farklı kargo faaliyetleri ile ilgili gemicilik ve liman operasyonları alanında 30 yıldan fazla tecrübesi bulunmaktadır. 2007 yılında MIP'ye katılmadan önce DFDS Tor Line/ Immingham Limanı DFDS Nordic Terminali'nde Üst Düzey Liman Operasyonları Direktörü olarak çalışmıştır. MIP'de Liman Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldığı süreçte gösterdiği başarılara istinaden, 2008 yılından 2012 Eylül ayına kadar MIP Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. John PHILLIPS halihazırda PSA'nın Amerika, Avrupa&Akdeniz Bölgesi Operasyonları Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Vincent Ng- Yönetim Kurulu Üyesi

Güncellenecek.

Sacha Denys- Yönetim Kurulu Üyesi

Güncellenecek.

Frédéric Michel-Verdier- Yönetim Kurulu Üyesi

Güncellenecek.

Nicholas West- Yönetim Kurulu Üyesi

Güncellenecek.

Denetim Komitesi

Yönetim Kurulu'nun 1 Mart 2013 tarihli ve 2013/1 sayılı kararıyla Denetim Komitesi kurulmuştur. Denetim Komitesi şirketin iç denetim birimini denetlemek ve Yönetim Kurulu'na raporlamakla sorumludur.