MENÜ
X  
-
-
-
 
 
 

Hakkımızda

HakkımızdaPSA International ve Akfen Holding ortaklığıyla kurulan Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP), 11 Mayıs 2007 tarihinde T.C.D.D. Mersin Liman İşletmesini, 36 yıl süreyle devralmıştır.

PSA, dünya genelinde uluslararası liman işletme ağına sahiptir. PSA, kapsamlı bir liman işletme tecrübesine sahip olduğu gibi dünyada müşterilerin güvendiği bir marka haline gelmiştir.

1976 yılında faaliyetlerine başlayan Akfen Holding; havalimanı, liman yatırım ve işletmeciliği başta olmak üzere, enerji ve diğer altyapı yatırımları ile gayrimenkul yatırım projelerinin geliştirilmesi konularında faaliyet göstermektedir.

Mersin Uluslararası Limanı (MIP), Ankara, Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Konya gibi Türkiye'nin sanayileşmiş kentleri ile Suriye, Irak ve İran gibi sınır komşusu olan ülkelere, demiryolu ve karayoluyla bağlıdır. Orta Doğu ve Karadeniz'le olan aktarma ve hinterland bağlantılarıyla, Akdeniz Bölgesindeki ana konteyner limanlarından biridir.

Geniş hinterlandı, kolay ulaşım imkanları ve yetişmiş insan kaynaklarıyla Mersin Uluslararası Limanı (MIP), Türkiye'nin ihracat & ithalat hacminin önemli bir kısmını karşılamaktadır.

Kurumsal broşür için tıklayın